Uprising – festival lásky, mieru a súdržnosti

0
4

Brány reggae festivalu Uprising sa mi po prvý raz otvorili v piatok 25.8.2017. Festival sa niesol v duchu oslavy 10. výročia a naozaj to stálo za to. Areál Zlatých pieskov bol naplnený ľuďmi z rôznych kútov sveta. Na videu, ktoré natočil dron, bude možné vidieť, že nás tam bolo vskutku veľa. Na oficiálnej stránke sa však ešte nenachádza počet návštevníkov festivalu, ani dokumentárne video.

Atmosféra bola skvelá, všetci sa usmievali, všetko bolo farebné, znaky lásky, mieru a súdržnosti podporovali pozitívnu a dobrú náladu.

Veľmi sa mi páčila organizácia vystúpení, všetci umelci prišli načas, zvuk a svetelné efekty mali úroveň. Užila som si všetky koncerty, na ktorých som bola, až na jeden – Sean Paul bol headlinerom piatkového večera a osobne som od neho čakala viac. Nezvládal zaspievať celú svoju pesničku….tešila som sa hlavne na tie staré rytmické hity, no práve tieto mu podľa mňa vôbec nevyšli. Sto ľudí, sto uší – niektorí si jeho koncert vraj užili.

Milo ma však prekvapili hlavne pre mňa neznámi umelci, napríklad The Herbaliser, General Levy, G Ras & Riddim Colony a 5ˈNIZZA. V piatok som si z vystúpení užila najmä Strapa, bolo vidieť, že fanúšikov má naozaj veľa 🙂 Čerešničkou na torte bolo Pendulum, o pol 2 ráno som sa ocitla v obrovskom dave ľudí, tá energia bola neskutočná, v tých chvíľach som zabudla na všetko, aj na to, že ma boleli nohy a chrbát! Naozaj kvalitný zážitok, tie skladby mi v hlave hrajú dodnes…

V sobotu som stihla prezrieť všetky stánky, bolo veru z čoho vyberať! Našla som dokonca aj stánok, v ktorom robili dredy 🙂 Čo sa týka jedla, veľmi príjemne ma prekvapil väčší počet vegánskych stánkov s jedlom, ochutnala som indické hlavné jedlá, dezert a aj sladký mangovo-jogurtový nápoj. Mňam! Ozaj skvelé, že mysleli aj na vegetariánov/vegánov. Koniec koncov, rastafariáni mäso nejedia.  Ďalším príjemným zistením pre mňa bolo, že sa v areáli festivalu nachádzali tzv. Hydrotoi a umývadlá! V tom kalifornskom počasí nám studená voda všetkým len pomohla. Navyše bol otvorený aj vstup na pláž, takže o schladenie sa bolo postarané 🙂 Program bol bohatý aj v sobotu, užila som si tanečné súboje, Stand up comedy, graffiti, koncerty, ale aj oddych v chill zóne 🙂 Najviac som sa však tešila na legendárnych The Wailers. Bolo skvelé počuť, ako všetci spolu spievame najznámejšie hity Boba Marleyho.

Už v piatok som vedela, že na budúci rok prídem znovu. Ak ste ešte na Uprisingu neboli, láka vás, no neviete sa rozhodnúť, určite si kúpte vstupenku na ďalší ročník, nebudete ľutovať. Z festivalu som odchádzala spokojná a s úsmevom na tvári.

Reklama (Heuréka)