Vďaka pergole si budete môcť vašu terasu vychutnávať v oveľa väčšej miere

0
140

To, že pobyt na čerstvom vzduchu je zdravý, vie každý. Výhodu v tomto smere majú tí, ktorí bývajú v rodinnom dome. Môžu totižto vonku tráviť každú voľnú chvíľu bez toho, aby rozmýšľali kam „von“ vlastne ísť.

Všetkého veľa škodí. A platí to aj o slnečných lúčoch

Po priestrannej terase zatúži nejeden obyvateľ bytovky. Aj pri vychutnávaní si posedenia na vlastnej terase však treba byť obozretný. Ešte síce máme len jar, ale onedlho prídu letné horúčavy a vtedy začne byť čoraz rizikovejšie zdržiavať sa na priamom slnku počas poludnia.

To však neznamená, že sa budete musieť schovávať v interiéri. Stačí, ak sa pripravíte na spomínané horúčavy a prekryjete svoju terasu pergolou. Moderné pergoly sú obľúbeným doplnkom terás, vďaka ktorým môžete na terase tráviť oveľa viac času, keďže pergola vás ochráni pred rôznymi nežiaducimi vplyvmi.

Vytvorte si na terase ideálnu klímu

To, že počas blížiaceho leta bude potrebné si dávať pozor na priame slnko počas poludnia, sme nespomínali náhodou. Základná funkcia pergol je totižto zatieniť terasu vždy, keď budete chcieť, aby ste mohli na terase tráviť čas bez rizika úpalu.

Špičkové bioklimatické pergoly s lamelovými strechami naviac dokážu nielen plynule regulovať množstvo slnečných lúčov dopadajúcich na terasu, ale vhodným naklopením lamiel dokážete vytvoriť pod pergolou prirodzené prúdenie vzduchu. To taktiež prispeje k tomu, aby ste mali na terase príjemnú klímu aj vtedy, keď naozaj udrú pravé letné horúčavy.

Pergoly okrem toho dokážu ochrániť vašu terasu aj pred dažďom a to nielen počas samotnej prehánky, ale vďaka dômyselnému odtokovému systému sa nemusíte báť pergolu otvoriť bezprostredne potom ako prestane pršať. Zvyšková voda po daždi odtečie po bokoch pergoly mimo vašej terasy.

Zdroj obrázku: epic_pic / Shutterstock.com