Vodku vo fľaši za 8 miliónov dánskych korún vypili, a tú potom odhodili na stavenisku

0

Polícia v Kodani rieši kuriózny prípad krádeže. Jej predmetom sa totižto stala údajne najdrahšia fľaša vodky, ktorej hodnota je 8 miliónov dánskych korún. Prekvapivé na celom prípade je aj fakt, že majiteľ si tento poklad nedal vôbec poistiť.

Zo záznamu bezpečnostných kamier je zrejmé, že fľašu (Dartz and Russo-Baltique vodka), ukradli dvaja maskovaní muži, ktorí sa vlámali do „Baru 33“ v časti Vesterbro v Kodani. Ako neskôr uviedol majiteľ baru Brian Ingberg, fľaša vodky bola súčasťou zbierky, ktorú mal zapožičanú od ruského biznismena (Yankelovich). Ten túto správu prijal na prekvapenie celkom pokojne.

Na odcudzenej veci pritom nebola taká cenná ani tak pálenka, ako skôr samotná fľaša. Tá bola vyrobená z 3 kíl zlata a 3 kíl striebra.

Polícii sa nakoniec podarilo fľašu objaviť pohodenú na jednom stavenisku v Kodani a samozrejme prázdnu. O tejto kurióznej krádeži sa teraz vedú dohady, kto mohol spomínanú fľašu ukradnúť. Jedným z možných scenárov je aj to, že keď páchatelia prišli na to, čo vlastne ukradli, zľakli sa možných následkov a fľašu dohodili tak, aby sa ľahko našla. Alebo to mohli byť aj nejakí stavbári, ktorí chceli svojim kamarátom spríjemniť prvé okamihy nového roka v práci.

Zdroj: nytimes.com

Foto: pixabay.com

Share.

O autorovi

Comments are closed.