Vranov sa vďaka Kandráčovcom stal hlavným mestom Slovenska

0
30

Ondrej Kandráč, Martin Leško, Ľubomír Šebej, Milan Maťaš – štvorica, ktorá v stredu 14. januára  rozprúdila krv v žilách Vranovčanov.

Tento hudobný fenomén ostatných rokov, známy ako Kandráčovci, vypredal dve sály mestského domu kultúry. Niet divu, veď po úspešnom predchádzajúcom roku, keď táto skupina odohrala takmer 170 koncertov, pokračuje v úspechu aj v tomto roku.

O tom, že ide o skupinu jasných kvalít hádam netreba písať. Plný kultúrny dom predznamenával, že to bude niečo výnimočné. Všetky miesta boli obsadené. Zhaslo svetlo a na pódium vystúpil Detský spevácky zbor Magnólia pri Základnej umeleckej škole v Sobranciach. Po nich sa už mikrofónu ujal Ondrej Kandráč, ktorý nezabudol ani na dvoch významných hostí večera – mamku Moniku Kandráčovú a Anku Poráčovú, ktorá svojím spevom oživila tradičné rusínske piesne.

Po tom ako spoločne odspievali Vianočné „koľadky“ (ako hovorí Ondrej Kandráč), prišli na rad tie práve „kandráčovky“, ktoré rozprúdili v sále neuveriteľné atmosféru. Publikum tlieskalo, spievalo. Hudba doslova dvíhala zo stoličky.

Spojenie hudby a humorného slova z úst Ondreja Kandráča prispelo k skvelej zábave celého večera.

Apropo, vedeli ste, že Vranov sa stal druhým miestom na Slovensku, kde Kandráčovci predstavili svoju novú pieseň, ktorá sa má objaviť na pripravovanom albume naplánovaným na tento rok?

V prípade Kandráčovcov platí, že kto príde na ich koncert, tomu sa z neho nikdy nechce odchádzať. Ináč to nebolo ani včera.

Neostáva nám nič iné, len veriť, že títo skvelí hudobníci a speváci nezabudnú na naše mesto a onedlho sa doň vrátia, aby sa Vranov nad Topľou mohlo opäť raz stať „hlavným mestom Slovenska“, aspoň tak ho vidí Ondrej Kandráč.

Foto: RM media Vranov nad Topľou