Zabezpečte vašim deťom kvalitné oblečenie a obuv na zimu

0
104
Zdroj obrázku: Photo Volcano / Shutterstock.com

Krásne jesenné počasie dobilo energiu snáď každému. Zima sa ale nezadržateľne blíži a vidieť to aj v obchodoch s obuvou a oblečením. Zabezpečte preto nielen sebe, ale aj svojim deťom kvalitné oblečenie a obuv na zimu v dostatočnom predstihu, aby vás náhla zmena počasia nezaskočila nepripravených.

Na detskej obuvi sa neoplatí šetriť

Správny vývoj detskej nohy je veľmi dôležitý a vy ako rodičia ho môžete podporiť správnym výberom obuvi. Na detskej obuvi sa neoplatí šetriť, aby vaše dieťa nemalo v dospelosti problémy s chodidlom.

Jednou z veľmi obľúbených kvalitných detských topánok je značka DD STEP. Kvalitné DD STEP topánky kúpite bez problémov aj na internete. Dôležité je ale správne odmerať nohu dieťaťa. Obuv musí dieťaťu sedieť. Treba zohľadniť nielen dĺžku nohy, ale aj šírku.

Práve táto značka má v ponuke topánky so zapínaním na zips, čo je najmä pri menších deťoch veľmi praktické. V ponuke nájdete typické dievčenské v ružovej farbe s rôznymi dievčenskými motívmi, ale aj tmavé chlapčenské s chlapčenskými motívmi.

Pri zimných topánkach prihliadajte na kvalitu podrážky (musí byť protišmyková), vnútornú stielku, ale aj na materiál zvršku. Ten musí byť odolný voči nepriaznivým zimným podmienkam. Stielka by mala tlmiť nárazy a zároveň by mala absorbovať vlhkosť chodidla.

A čo oblečenie?

Je dôležité vyberať oblečenie nielen na doma, ale aj na vonkajšie voľnočasové aktivity, či napríklad do školy, či škôlky. Aj pri lacnom detskom oblečení platí, že môže dobre poslúžiť a zároveň nebudete musieť siahať hlboko do vreciek. Deti rastú rýchlo, preto nie je nutnosť kupovať to najdrahšie detské oblečenie.

Najviac si ale dávajte záležať pri výbere zimného overalu, zimných nohavíc, či zimnej bundy. Všímajte si vodný stĺpec, kvalitu podšívky a samozrejme aj odolnosť voči oderu. Toto oblečenie musí byť funkčné, ale zároveň hrejivé.

Odporúčame kúpiť kvalitné pletené pančuchy, ktoré využije dieťa všetkých vekových kategórií. Čo sa týka oblečenia, kupujte bavlnené tričká, mikiny, podšité tepláky a nepremokavé nohavice. Pri najmenších deťoch nezabúdajte na príjemné bavlnené body a teplý overal.