Základné informácie, ktoré by sme mali vedieť o elektromotoroch

0
4
Elektromotor
Elektromotor

Automobilový priemysel zažíva v posledných rokoch veľký tlak na emisie. Vytváranie emisných noriem a kauza Dieselgate výrazne očiernili automobilový priemysel a v súčasnosti sa kladie dôraz na vyvíjanie nových elektromobilov a tzv. hybridov. Do popredia sa dostávajú autá s elektromotormi. Všeobecne sú elektromotory využívané nielen v automobilovom priemysle, ale aj v iných priemyselných odvetviach. Ich zavádzanie výrazne ovplyvnili úsporné opatrenia.

Čo by sme ale mali vedieť o elektromotoroch?

Definícia

Aká je základná definícia elektromotorov? Elektromotory sú elektrické stroje, ktoré slúžia k premene elektrickej energie na mechanickú prácu. Súčasné elektromotory sú realizované ako točivé elektrické stroje (vykonávajú rotačné pohyby). Stretnúť sa môžeme aj s netočivými elektromotormi (lineárnymi motormi). Najmodernejšie elektromotory využívajú silové účinky elektromagnetického poľa, ktoré sú vytvárané vodičmi, ktorými preteká elektrický prúd.

Najznámejšie delenie

Výkonné elektromotory delíme na jednosmerné a striedavé. Medzi jednosmerné elektromotory radíme elektromotory s permanentnými magnetmi, s elektromagnetmi, so sériovým motorom, s derivačným motorom a so sériovo-paralelným motorom.

Striedavý motor delíme na synchrónny a asynchrónny.

Elektromotory od VYBO Electric

Ak vám váš starý elektromotor dosluhuje a potrebovali by ste kúpiť nový elektromotor, odporúčame vám elektromotory od VYBO Electric. Predávajú kvalitné elektromotory s vysokou účinnosťou KINETICS. Sú vhodné do štandardných prevádzok, ale sú vhodné aj pre ťažký priemysel. Na web stránke máte elektromotory rozdelené do týchto kategórií – elektromotory na všeobecné použitie, elektromotory pre ťažké priemyselné využitie, elektromotory na stredné a vysoké napätie.

Ľahko sa zorientujete a vyberiete si ten, ktorý potrebujete.

Reklama (Heuréka)