8 vecí, na ktoré po vstupe do nového roka netreba zabúdať

0
740
Váš čas je cenný, prestaňte ním plytvať
Váš čas je cenný

Posledné desaťročie bolo rýchlejšie, ako žmurknutie oka a dnes tu máme vstup do novej dekády, ktorá je v posledných dňoch plná noviniek a nečakaných zmien. Okrem množstva negatívnych správ a hrozieb, na nás ale čaká aj veľa pozitívneho a nových príležitostí, vďaka ktorým sa vám oplatí pokračovať na ceste po tomto svete.

A aby vám to všetko dávalo ešte väčší zmysel, nižšie nájdete zoznam myšlienok, ktoré sú pre každého z nás veľmi dôležité. Sú to myšlienky, na ktoré by ste mali pamätať po vstupe do nového roka a občas sa nimi aj riadiť.

1. Na zábave nie je nič zlé

Samozrejme, môžeme žiť vo svete, ktorý nás väčšinu času robí vážnymi, na zábave však nie je nič zlého. Nežijeme večne, a preto by sme mali spolu tráviť svoj voľný čas aj trocha optimistickejšie.

2. Nikto nie je dokonalý, všetci robíme chyby

Nikto na tejto planéte nie je dokonalý. Všetci robíme chyby, niekto ich ale dokáže dokonale maskovať. Veci predsa nie sú vždy také, ako sa zdajú, a aj ten najlepší vzor môže vo svojom súkromí trpieť viac než by ste si mysleli. A nakoniec, z chýb a omylov sa dá veľmi dobre poučiť.

Skúsenosť je názov, ktorý dávame svojim chybám a omylom.“

(Oscar Wilde)

3. Neporovnávajte svoju cestu s inými

Každý z nás je jedinečná osobnosť, ktorá má nadanie a talent na rôzne schopnosti. Skutočnosť, že niekto iný je na tom lepšie a má v živote väčšie šťastie je iba klam. Opäť si treba uvedomiť, že pozadie niektorých životných príbehov úspešných ľudí môže byť oveľa komplikovanejšie, ako to vaše.

4. Váš čas je cenný, prestaňte ním plytvať

Vedeli ste o tom, že podľa zistení si len spánkom skracujete svoj život o 26 rokov. Samozrejme, odpočinok je pre telo dôležitý a čas na relax preto nemôžeme považovať za premrhaný. Ak ale budete dávať druhým ľuďom príležitosť na to, aby vás o váš drahocenný čas okrádali, môže to byť už horšie.

Nestrácajte čas vysvetľovaním: ľudia počujú len to, čo chcú počuť.“

(Paulo Coelho)

5. Vzťahy, ktoré máte so samým sebou, sú vo vašom živote najdôležitejšie

Na konci dňa, keď je všetko povedané a urobené, ste jediná osoba, s ktorou vždy zostávate v spojení. Musíte mať preto dobrý vzťah so sebou. Len z vášho vlastného vnútra môžete získať dôveru a prekonať tak všetky prekážky, ktoré vám svet neustále „hádže pod nohy“.

6. To, čo robíte, znamená viac ako vaša minulosť

Ako sme si spomenuli, všetci robíme chyby a niekedy robíme aj zlé veci. Je to súčasť ľudskej existencie. To, čo ste urobili, vás navyše často aj definuje. To, čo ale aktuálne robíte a urobíte, je jediné, na čom záleží. Ak nemôžete zmeniť minulosť, nestrácajte s ňou čas a pozerajte sa do budúcnosti a robte veci lepšie.

7. Toto je váš život

A vy musíte byť tým, kto ho žije. Nedovoľte ostatným ľuďom, aby vám stanovovali ciele a sny. Ak niečo robiť nechcete, nerobte to!

8. Vezmite so sebou iba tých, ktorí vás skutočne podporujú

Vyškrtnite z blízkeho okolia ľudí, ktorí vás brzdia. Ak vás chcú len zmiasť a nepomáhajú vám rásť, nezaslúžia si miesto vo vašom živote. Dôležitá je naopak vzájomná podpora a porozumenie.