Dvojica „svetelných maliarov“ zachytila perfektne načasovanú fotografiu, v momente keď udrel blesk

0
362
Blesk udrel v pravom momente

So záujmom v tvorbe umenia pomocou svetla a so schopnosťou zachytiť jeden konkrétny zlomok sekundy, vytvára umelec Eric Paré očarujúce štúdie svetla, priestoru a času. Zatiaľ čo väčšina jeho oslnivých diel vzniká za pomoci umelého osvetlenia, Paré a jeho modelka Kim Henry boli naozaj silno, ale pozitívne šokovaní, keď pri fotení jednej z ich fotiek zrazu udrel blesk.

Odohralo sa to v štáte New Mexico v oblasti White Sands Monument. Fotografia mala zachytávať iba modelku Henry ako hľadí do diaľky a v ruke drží svietiacu tyč. V smere jej pohľadu je na fotke vidieť veľké búrkové oblaky. Z nich vyšľahol blesk práve v momente, keď fotograf stlačil spúšť na fotoaparáte a z týchto okolností sa zrodilo takéto nádherné umelecké fotografické dielo.

Prekvapivo, tento obrázok mal pôvodne byť iba „behind-the-scenes“. Paré, ktorý je počas fotenia spokojný, keď je súčasťou celého procesu, používa diaľkovú spúšť. Tá mu umožňuje pohybovať sa po okolí scény, keďže sám pracuje aj so svetlom zatiaľ čo modelka pózuje.

Avšak keď sa odfotila táto fotografia, Kim bola práve tá, čo ovládala aj zdroj svetla aj spúšť, keďže Paré bol zaneprázdnený prípravou inej výbavy. Takže ako sa im tento nádherný a dokonale načasovaný obrázok podaril? „Kim mi povedala, že začala pózovať a čakala na ten správny moment,“ vysvetlil fotograf na svojom blogu. „A zrazu sa to stalo. Stlačila spúšť, keď to vycítila.“

 

Zdroj: mymodernmet.com

Foto: Eric Paré