Kam by klobúk zaradili vás, ak by ste sa spolu s Harrym Potterom dostali do Rokfortskej školy?

0
430
Horoskop podľa múdreho klobúka
Horoskop podľa múdreho klobúka

Mnohými milovaný alebo nenávidený Harry Potter sa k nám každé sviatky vo svojich úspešných sériach neustále vracia. Už ste ale niekedy uvažovali nad tým, kam by „Múdry klobúk“ zaradil práve vás?

Každý z nás má svoje osobné vlastnosti a hodnoty, ktorými sa navonok chtiac či nechtiac prezentuje. Existuje veľmi veľa faktorov, ktoré o vás druhým povedia viac než by ste si mysleli a presne to sú všetko veci, ktoré by vás mohli predurčiť na správne zaradenie do konkrétnej skupiny študentov na Rokfortskej škole.

Bystrohlav, Bifľomor, Chrabromil a Slizolín – fakulty pomenované po zakladateľoch najznámejšej čarodejníckej školy, v ktorej prežité dobrodružstvá Harryho Pottera a jeho priateľov si nejedného z vás určite podmanili. Teraz sa na chvíľu môžete priamo do nej preniesť aj vy a pozrieť sa, ktorú fakultu by známy „Múdry klobúk“ prisúdil vám. Podľa vášho astrologického znamenia a vlastností by to malo byť veľmi jednoduché.

Znamenia zverokruhu majú svoje opodstatnenie a práve na ich základe by ste sa mohli stať spolužiakom Pottera alebo Draca Malfoya zo Slizolínu. Poďme sa teda na to konečne pozrieť.

Baran má miesto v Chrabromile

Nezávislý, konkurencieschopný, ale predovšetkým odvážny, Baran patrí do Chrabromilu. Jeho dobrodružný duch a dôvera sú perfektnými predpokladmi na zápasy o Chrabromilské dedičstvo v skupine najodvážnejších čarodejníkov – Nevilla Longbottoma, Weasleyovcov, Harryho Pottera, Hermiony Grangerovej alebo Albusa Dumbledora.

Býk by mohol ísť do Bifľomoru

Niekto si môže o vás myslieť, že ste vytrvalí, iní môžu použiť slovo tvrdohlavý, ale tak či onak, vaša býčia povaha patrí do Bifľomoru, pretože je to miesto, ktoré „obdivuje“ tvrdú prácu a odhodlanie. Skvelé miesto pre srdce pevne rozhodnutého a spoľahlivého človeka v znamení Býka. Študovali by ste po boku Cedrica Diggoryho, Mloka Scamandera alebo Nymphadory Tonksovej.

Blíženci by zrejme našli miesto v Slizolíne

Vtipné a zvedavé znamenie by sa v Slizolínskej fakulte zrejme cítilo ako doma. Rovnako ako niektorí z jej najznámejších členov, vrátane Draca Malfoya a Severusa Snapea. Blíženci – dve rozdielne povahy v jednej osobe, sú pre mnohých prekvapením a práve sem by veľmi dobre zapadli.

Zakladateľom fakulty bol Salazar Slizolín, ktorý chcel vytvoriť čarodejnícku školu len z „čistokrvných“ čarodejníckych rodín. Mnohí považovali študentov v tejto fakulte za zlých a zbabelých, no za všetkým bola len ich ctižiadostivosť a túžba zo všetkého vyťažiť. Inak to boli inteligentní študenti, ktorí vyznávali, pre druhých, možno iné hodnoty, ako to ale nakoniec funguje medzi ľuďmi od nepamäti.

Raci patria do Bystrhlavu

Intenzívne intuitívni Raci zapadajú spolu so svojimi inteligentnými členmi do fakulty Bystrohlavu. Aj keď môže byť Rak občas emotívnym znamením zverokruhu, nedovolí, aby jeho pocity stáli v ceste správneho rozhodovania, a preto sú ideálnymi kandidátmi pre túto skupinu študentov Rokfortskej školy. Ide o fakultu, ktorá si vysoko cení inteligenciu a vedomosti. A práve tu má pôvod a korene jeden z horcruxov (diadém Brunhildy Bystrohlavovej), ktorý tvoril súčasť duše Voldemorta a bol, ako viete, úspešne zničený.

Lev by sa určite dostal do Chrabromilu

Lev bude vždy levom v pravom slova zmysle, či už je to v astrologickom kalendári alebo v podobe zvieraťa. Verné, milujúce a pravé osobnosti v znamení Leva a Chrabromilčania sú jedno a to isté. Trochu pompézni, odvážni a možno silní vodcovia. Veď napokon, nie nadarmo je Lev aj erbovým znakom tejto fakulty. V tomto znamení (31. júla) sa dokonca narodila aj (fiktívna) postava Harryho Pottera, takže niet čo dodať. Určite by ste sa ako osoby v znamení Leva do Chrabromilu dostali aj vy.

Váhy a Bifľomor

Očarujúce a spoločenské Váhy si nemohli nájsť žiadnu lepšiu fakultu a miesto ako Bifľomor. Skupina študentov a ľudí, ktorá okrem svojho zodpovedného prístupu k povinnostiam vyzdvihuje aj rodinu a priateľov. Váhy zoberú svoju školskú tašku alebo pracovnú aktovku a svedomito splnia všetky úlohy. Váhy môžu byť dôveryhodné a ľahko ovplyvniteľné, ale v Bifľomore im to na škodu nebude, pretože majú srdce.

Škorpión a Slizolín?

Rovnako ako dobre známi Slizolínci, aj Škorpióni majú v sebe nepopierateľný šarm a magnetizmus, ktoré z nich robia ideálnych absolventov tejto fakulty s hadom v erbe. Úspešní, inteligentní a vášniví študenti, medzi ktorými by určite prosperovali aj ľudia v znamení Škorpióna.

Mimochodom vedeli ste, že miestnosť týchto študentov na Rokfortskej škole sa nachádzala pod jazerom? Významné osobnosti tejto fakulty boli Draco Malfoy, Leta a Bellatrix Lestrangeová, Dolores Umbridgeová, Severus Snape alebo Horace Slughorn.

Panny majú povahu, ktorú by ocenili v Bystrohlave

Panny sú praktickými mysliteľmi, ktorí môžu byť starostliví, ale len preto, že chcú urobiť všetko správnym spôsobom, čo sú rovnako dôležité vlastnosti Bystrohlavu. Jedno z premenlivých znamení, ktoré si svoju prácu odvedie do posledného detailu. Má vynikajúce organizačné schopnosti a nesebeckosť, čo je aj verný charakter Bystrohlavu.

Strelec by zamieril do Bifľomoru

Strelec a Bifľomor sú si súdení. Sú to milujúci, pokojní, čestní ľudia a patria spoločne do tej istej skupiny. Mimochodom, vedeli ste o tom, že Helga Bifľomorová bola mimoriadne inteligentná a veľmi kreatívna. Známe pohyblivé schody boli jej dielom.

Ľudia v znamení Kozorožca by uplatnili svoje ambície v Slizolíne

Ďalšie ambiciózne znamenie. Ich úspech by určite ocenili v Slizolíne, kde študovali praktické, obozretné a disciplinované čarodejnícke osobnosti. Niekedy pesimistický Kozorožec sa ale s väčšinou vlastností, ktoré oceňovali práve v Slizolíne dobre stotožní.

Vodnár a Chrabromiľ

Ľudia v znamení Vodnára sú verní a úprimní. Aj keď by sa možno vďaka svojej originálnosti a priateľskej prirodzenosti dobre uplatnili tiež v Bifľomore, Chrabromil je miestom, kde sa im podarí bojovať s emóciami a obhájiť ich nezávislosť oveľa ľahšie.

Ryby dostanú šancu v Bystrohlave

Ryby sú známe svojou predstavivosťou, citlivosťou a súcitom. Bystrohlav je pre ne skvelým miestom, pretože ich intuitívna povaha a kreativita môžu viesť k hlbšej úrovni porozumenia, ktorá sa na tejto fakulte cení tiež.

Tieto vlastnosti sú však orientačné a nikoho by sme na ich základe nemali okamžite odsúdiť a triediť. Môžu vám však pomôcť vyťažiť z pozitív a poučiť sa z chýb, čo je prístup, ktorý uznávali nakoniec aj v tejto škole.