Prečo sa vám oplatí uprednostniť rohovú sedačku?

0
283

Rohová pohovka je jedným z najpopulárnejších kusov nábytku v moderných apartmánoch. Šetrí priestor a pritom poskytuje všetkým členom rodiny maximálnu pohodu.

Výhod tohto typu sedenia je ale oveľa viac, tak sa poďte spolu s nami na ne pozrieť.

Je multifunkčná

Pomocou rohovej sedačky môžete ľahko usporiadať nielen priestor pre hostí na sedenie, ale aj ležanie. Možností je naozaj niekoľko, záleží od toho, akú cenovú kategóriu hľadáte, mechanizmus a pohovku potrebujete.

Konštrukcie rohových pohoviek umožňujú inštaláciu ktoréhokoľvek z transformačných mechanizmov, vďaka čomu pomáhajú efektívne spravovať obmedzený priestor a veľmi ľahko sa používajú. A práve moderné rohové sedacie súpravy z Bratislavy sa o tieto výhody určite postarajú.

Máte veľa možností

Veľký sortiment rôznych modelov vás môže niekedy zmiasť, ak si ale budete vyberať nový model v spoločnosti, ktorá vyrába štýlové slovenské sedacie súpravy, môžete si byť istí, že nájdete presne tú pohovku, ktorá vám vyhovuje vo všetkých smeroch.

Väčšina modelov je vyrobená ako kompozit, to znamená, že niektoré časti rohovej sedačky je možné použiť aj ako samostatné kusy nábytku.

Môžete vytvárať zóny

Rohová pohovka sa môže stať nevyhnutným prvkom, ak potrebujete vytvoriť v miestnosti zónu. S jej pomocou môžete miestnosť rozdeliť na časti a vytvoriť obývaciu časť v jednej z nich a v druhej napríklad pracovnú alebo jedálenskú časť.

Z toho vyplýva, že rohová sedačka nemusí byť vôbec umiestnená iba do rohu. Môže prechádzať cez miestnosť z jednej steny a dokonca stáť uprostred izby. Hlavná vec je zvoliť ten správny kontext.

Pozor na rozmery

Dôležitým momentom pri výbere každej a nielen rohovej sedacej súpravy sú jej rozmery, keď je model rozložený a zložený. Môže sa stať, že rohový model bude veľký alebo neprejde dverami. Aby ste predišli takýmto incidentom, nebuďte príliš leniví na to, aby ste študovali iba fotografie a ceny pohoviek, ale tiež starostlivo zmerali rozmery miestnosti, v ktorej bude pohovka nainštalovaná, ako aj šírku dverí.

Zdroj obrázka: TonTectonix/shutterstock.com