Slnko, horúci piesok, morský vánok a… svine. To všetko na vás čaká na Bahamách

0
509
Prasatá na Bahamách

Ak sa povie slovo Bahamy, väčšina ľudí si predstaví biely piesok na pláži zaliatej slnkom a možnosť zaplávať si v priezračnej belasej vode. To všetko platí akurát, že na to plávanie nebudete sami. Vašimi spoločníkmi budú svine.

Big Major Cay alebo tiež familiárne známe ako „prasací ostrov“ je súčasťou ostrovov Exuma Cays, mnohé z ktorých vlastnia známe osobnosti ako napr. Johny Depp, Tyler Perry, Faith Hill a David Copperfield. Aj napriek takejto vyberanej spoločnosti, nie je problém na pláži stretnúť zopár svíň, ktoré si toto miesto vybrali za svoj domov. Je dokonca ťažké ich presne spočítať, no niektoré z najodvážnejších odhadov spomínajú číslo 40. Najhoršie na tom všetkom je ich správanie, ktoré vôbec nenesie známky akejkoľvek plachosti. Nie je výnimkou, že prasce plavú rovno k člnom dovolenkárov, kde ich prekvapení turisti s potešením kŕmia.

Nikto pritom presne nevie ako sa tam svine dostali. Uvažuje sa aj o náhodnom vyložení pred desiatkami rokov, no žiadna z teórií doposiaľ nebola potvrdená. Aj keď k priamemu ohrozeniu ľudí asi nedôjde, jeden z kapitánov lode varuje, že si treba dávať pozor, pretože zjedia doslova všetko, prsti nevynímajúc.

Zdroj: mentalfloss.com

Foto: video screenshot