Vyberáme profesionálny kávovar do hotela

0

Výborná káva by mala byť výsadou každej hotelovej reštaurácie. Čierny nápoj totiž milujú všetci a práve hotel je miesto, kde si chcú ľudia dať tú najlepšiu a najkvalitnejšiu. Okrem vynikajúcich kávových zŕn však určite budete potrebovať profesionálny kávovar do hotela – nejde teda o bežné prístroje, ktoré si kupujete aj do domácnosti.

Pri výbere záleží na počte ľudí

Pitie kávy totiž pre väčšinu ľudí znamená každodenný rituál, bez ktorého nevedia začať deň. Preto by ste pri výbere profesionálneho kávovaru mali najprv vedieť, koľko ľudí bude kávovar používať, alebo teda piť u vás kávu. Je totiž rozdiel dať si pár káv do dňa, ktoré vám bez problémov uvarí aj domáci kávovar ako niekoľko sto káv denne, ktoré musí uvariť profesionálny hotelový kávovar.

Aký je najlepší kávovar do hotelov

Určite sa hodí automatický kávovar, ktorý si aj sám pomelie kávové zrná. Ideálna je jednoduchá a intuitívna obsluha, digitálny displej. Samozrejmosťou musí byť príprava cappuccina a cafe latte. Pri kúpe sa tiež zaujímajte o spôsob údržby a kúpu náhradných dielov. Čím ľahšie, dostupnejšie a lacnejšie – tým lepšie.

Zaujímajte sa tiež o pravidelný servis kávovarov, ten musí byť efektívny, rýchli a dostupný aby sa vám nestalo, že vaša prevádzka ostane dni či týždne bez poriadneho profesionálneho kávovaru.

Kávovary do reštaurácii či kaviarní bývajú spravidla vybavené automatickým režimom preplachovania, odvápnenia a tiež sami upozornia na chybu či hĺbkové čistenie. Tak vám nie len uľahčia prácu, ale zaručia dlhodobejšie neprerušený chod.

Kávovar by mal mať aj profesionálnu obsluhu

Hotelovú kávu určite spravte na pákovom kávovare, ktorý je dostatočne automatický. Pri týchto kávovaroch navyše môžete kontrolovať hrúbku mletia kávových zŕn. Skúsení baristi vo vašej prevádzke takýto kávovar, kde celý proces výroby kávy môžu kontrolovať, určite ocenia.

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.