Čo môže pomôcť pánom, ktorí majú problémy v spálni?

0
225
Zdroj obrázku: Halfpoint / Shutterstock.com

Na kvalitu intímneho života dokáže mať vplyv veľa vecí. Človek si to často neuvedomí až pokiaľ v tomto smere nemá problémy. Pre vyriešenie takéhoto problému je samozrejme najdôležitejšie nájsť jeho príčinu.

Nie je to len problém starých

Ak máte pri intímnych chvíľach s vašou partnerkou problém podať adekvátny „výkon“ a vyskúšali ste už dokonca aj rôzne BDSM praktiky (či náhodou neobjavíte nejaké svoje nepoznané „chúťky“) a nie ste odhodlaný riešiť problém s erekciou u lekára, môžete ešte skúsiť zamerať sa na najčastejšie príčiny týchto problémov a skúsiť ich riešiť bez návštevy lekára. Nie vždy je totižto nutná a zrejme každý muž s týmito problémami si želá, aby sa ich dokázal zbaviť aj bez zdôverovania sa lekárovi.

Aj keď niektorí ľudia majú mylnú mienku, že takéto problémy trápia len mužov vo vyššom veku, vyskytnúť sa môžu aj počas mladosti. V takomto prípade ide zväčša o psychologický problém, za ktorým môže byť aj nadmerné množstvo stresu. Zbaviť sa ho môže byť ťažké, ale môžete skúsiť aspoň otvorenú komunikáciu s partnerkou (nielen o tomto probléme) a dostatočne dlhý spánok, keďže počas neho neregeneruje len telo, ale aj naša myseľ.

Vekom sa zvyšuje počet možných príčin

Vo vyššom veku už na kvalitu erekcie vplýva okrem všeobecného starnutia organizmu hlavne pokles hladiny testosterónu, či zníženie fyzickej výkonnosti. S týmito vplyvmi je najlepšie bojovať pravidelným športovaním a pohyb, keďže pri fyzickej aktivite sa zvyšuje tvorba testosterónu. A samozrejme, pravidelný pohyb zlepšuje kondíciu.

Všeobecne na erekciu zle vplýva aj nezdravý jedálniček, či pitie alkoholu. Zbavte sa týchto neduhov v životospráve a pozitívne sa to prejaví na vašom celkovom zdraví. Kvalitný sex s partnerkou bez problémov s erekciou budete potom príjemným bonusom.