Koža patrí aj do módy. Aké módne kúsky z kože by ste mali mať?

0
258
Zdroj obrázku: Sofia Zhuravetc / Shutterstock.com

Koža je materiál, ktorý používame v rôznych oblastiach života. Výnimkou nie je ani móda. A rozhodne v nej koža nie je len akýmsi doplnkom, ale ide o materiál, ktorý je veľmi obľúbený na rôznych druhoch oblečenia. Ak patríte k milovníčkam kože, nemali by vám chýbať ani nasledujúce kúsky.

Jedna nestarnúca klasika

Začneme možno netradične, doplnkom, ktorým nie je nič iné ako kožená kabelka. Čierna kožená kabelka sa dá kombinovať prakticky s čímkoľvek, či už ide o elegantnejšie, alebo športovejšie outfity. Preto by vám doma nemala chýbať. Alebo viete čo? Zaobstarajte si rovno dve! Jednu väčšiu a jednu menšiu, aby ste naozaj mali kabelku na každú príležitosť.

Pokračujeme nestarnúcou klasikou, koženou bundou. Podobne ako kožené kabelky aj kožené bundy sa až neuveriteľne jednoducho kombinujú a hodia sa k rôznym outfitom. Naviac sa príjemne nosia a ak siahnete po zateplenej koženej bunde s kožušinou, môžete byť odetá v koži aj počas blížiacej sa zimy.

Ak ste skôr „kabátový typ“, môžete koženú bundu nahradiť koženým kabátom. Robia sa v rôznych prevedeniach a rôznych dĺžkach, takže každá žena môže mať tento výrazný kúsok, ktorým zaujme už z diaľky.

Nájdete odvahu?

Prejdime teraz na dolnú časť tela. Čo takto kožená sukňa? Kedysi boli kožené sukne skôr kratšie, ale dnes bez problémov nájdete kúsky, ktoré siahajú do oblasti kolien. Svet kožených sukní sa tak otvoril aj dámam, ktoré si na krátke sukne netrúfnu. Len pozor ak ste nižšia, koža totižto pôsobí „objemnejšie“ ako iné, tenšie materiály a nízkym dámam tak môže takáto sukňa ešte viac uberať na centimetroch. A ešte jeden tip: kombinácia koženej sukne a štýlových dámskych čižiem na opätku je jednoducho úžasná.

Ak sa (nielen) v zime vyhýbate sukniam, sú tu pre vás kožené nohavice. I keď treba podotknúť, že aj na takýto kúsok musí mať žena odvahu. Ak však šikovne zladíte obtiahnuté kožené nohavice so zvyškom outfitu (a pridáte ukážkové dolné partie), budete vyzerať neprekonateľne.