Rozmýšľate nad čalúnenou posteľou? Tu sú ich výhody a nevýhody

0
281
Zdroj obrázku: Taras Grebinets / Shutterstock.com

Čo je pre vás najdôležitejšie pri výbere postele? Veľa ľudí zrejme odpovie, že dizajn a komfort. Ak sú tieto dve vlastnosti pre vás prioritou, zrejme uvažujete (aj) nad čalúnenou posteľou. Aké sú ich výhody a nevýhody?

Komfort a skvelý dizajn

Ak ste sa vrátili z predajne kvalitného nábytku v Bratislave, kde ste obzerali rôzne druhy postelí a reálne zvažujete, že sa rozhodnete pre čalúnenú posteľ, nezaškodí zhrnúť si, čo môžete od čalúnenej postele očakávať a na čo sa pripraviť. Poďme najskôr na výhody.

Začneme komfortom. Čalúnené postele označenie komfortné dokonale vystihuje. Možno si poviete, že to ani nie je tak o posteli ako o matraci, čo je na jednej strane pravda, ale na druhej strane, ktorý iný druh postele má mäkké čalúnené čelo, o ktoré sa môžete oprieť, napríklad pri čítaní knihy pred spaním?

Výhodou čalúnených postelí je aj množstvo dizajnových prevedení, vďaka ktorým si každý nájde posteľ podľa svojho vkusu a hlavne takú, aby sa dokonale hodila do celkového dizajnu spálne. Ak si kúpite kvalitnú čalúnenú posteľ s odolnou konštrukciou, môžete sa zároveň spoľahnúť na to, že vám vydrží naozaj dlho. V prípade záujmu môžete mať aj polohovateľnú čalúnenú posteľ, či posteľ s úložným priestorom.

Údržba je náročnejšia

Aj čalúnené postele však majú svoje nevýhody. Tie sú hlavne o čistení a údržbe. To, aké náročné bude udržiavať vzhľad čalúnenej postele na úrovni ako pri kúpe, záleží od materiálu, ktorým je čalúnená. Nech si však zvolíte akýkoľvek materiál, vždy bude tá údržba náročnejšia ako v prípade drevených, či kovových postelí.

Myslite aj na to, že budete musieť naozaj poctivo vysávať prach, ktorý sa bude na posteli usadzovať a obzvlášť, ak trpíte alergiami. Celočalúnené postele taktiež neumožňujú vymeniť matrac, i keď to nie je úplná pravda, keďže všetko sa dá, len to bude podstatne náročnejšie ako v prípade jednoduchej výmeny matraca pri iných druhoch postelí. Tak čo, sú čalúnené postele niečo pre vás?