Ako odhlučniť dvere v byte? Toto sú overené riešenia, ktoré stoja za pozornosť!

0
495

Máte v byte dvere, ktoré nezabraňujú prenikaniu hluku? V tom prípade to pre vás môže byť pomerne frustrujúce a rušivé. Hluk z okolia a vedľajších miestností totiž môže narúšať váš spánok, prácu alebo konverzácie. Avšak, v súčasnej dobe existujú riešenia aj na to, ako odhlučniť dvere v byte. My vám prinášame niekoľko praktických tipov, ktorými sa môžete inšpirovať. Preto neváhajte a inšpirujte sa aj vy!

Mnohí ľudia ani nevedia, aké to je mať doma kľud, pokoj a priestor, kedy ich nič neruší. Dôvodom môžu byť aj nedostatočne odhlučnené dvere v byte, ktoré sú častokrát veľkým problémom. Aby ste ho vyriešili, potrebné je dôkladné odhlučnenie. V tomto prípade vám môže napomôcť napríklad akustická izolácia, ktorá vyniká v mnohých ohľadoch. Medzi jej benefity patrí rozhodne vysoká kvalita prevedenia celkového odhlučnenia, vďaka čomu vám to do života prinesie veľké množstvo kľudu.

Lepšie tesnenie dverí

To, že vám cez dvere preniká veľa zvuku môže byť spôsobené aj zlým tesnením. Preto by ste mali popremýšľať nad lepším tesnením, ktoré by vám dokázalo zabezpečiť to, že cez dvere žiadny hluk a ani zvuk neprejde. Preto zainvestujte do vyššej kvality a zaobstarajte si lepšie tesnenie dverí. Určite sa to vyplatí z mnohých hľadísk. Jedným z možných riešení na odhlučnenie dverí je použitie tesniacej pásky. Tá môže byť nalepená napríklad na okraj dverí, kde sa dotýkajú steny alebo okolo celého rámu dverí.

Inštalácia zvukových panelov

Výborným riešením na odhlučnenie dverí, ale aj celého bytu je akustická izolácia, ktorú sme si spomínali už v úvode. Napríklad, skvelou voľbou je použitie zvukových panelov, ktoré môžete nainštalovať na steny, prípadne dvere. Ich úlohou je pohlcovať zvuk a brániť tak jeho prenikaniu do susedných miestností.