S kompatibilnými náplňami do tlačiarne ušetríte bez straty kvality tlače

0
301

Tlačiareň je užitočným pomocníkom aj v domácnosti. Veď každý predsa potrebujeme občas niečo vytlačiť, či naskenovať (ak hovoríme o multifunkčných zariadeniach). Len keby sa tie náplne tak často nemíňali, že? 

Tlačíte často? A chcete ušetriť?

Faktom je, že samotný nákup tlačiarne je zanedbateľnou položkou v porovnaní s tým, čo vás bude stáť kupovanie nových náplní do tlačiarne HP. Ak tlačíte celkom dosť a teda aj celkom často kupujete nové náplne, máme pre vás jednu dobrú radu, ako ušetriť práve pri kúpe náplní do vašej tlačiarne.

Tou radou je kúpa kompatibilných náplní do tlačiarne. Aký je rozdiel medzi nimi a originálnymi náplňami? Originálne náplne vyrába priamo výrobca tlačiarne, ktorý pri nich zaručuje maximálnu kvalitu tlače. Kompatibilné náplne vyrába iný výrobca a sú výrazne lacnejšie.

Kvalitné kompatibilné náplne sa kvalitou tlače vyrovnajú aj tým originálnym

Aj keď sú napríklad kompatibilné náplne do tlačiarne Canon výrazne lacnejšie, než náplne originálne, neznamená to, že tlač s nimi je menej kvalitná. I keď pravdou je, že to tak môže byť. Výrobcov kompatibilných náplní je viacero a nielenže sa navzájom líšia cenou, značné rozdiely sú tu aj v kvalite.

Ak sa rozhodnete pre kúpu kompatibilných náplní pre svoju tlačiareň, vyhýbajte sa ultra-lacným náplniam, pri ktorých je cenový rozdiel až príliš podozrivý. Vyberajte si radšej náplne, ktoré sú certifikované. Pri takýchto náplniach budete mať istotu, že budete šetriť len na cene a nie aj na kvalite. Tá bude porovnateľná s originálnymi náplňami.

Mimochodom, výber kompatibilných náplní je rovnaký ako pri náplniach originálnych. Stačí vám vedieť značku a model tlačiarne, prípadne označenie náplne a na základe týchto údajov si dokážete vybrať správne náplne.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Shutterstock.com