Ako si zastrešenou pergolou netieniť v obývacej izbe?

0

Možno by ste radi sedeli pod vašou pergolou na terase aj v čase, keď vonku prší alebo naopak praží slnko, ale nechcete si príliš zatieniť interiér. Pokiaľ si postavíte za okná obývacej izby zastrešenú pergolu, nepustí dnu slnečné lúče, ktoré by vám inak mohli príjemne vyhrievať miestnosť. Keby existovalo riešenie, ktoré ponúka tieň len keď si ho prajete, mohli by ste si užívať teplú miestnosť aj na jeseň a zároveň si predĺžiť sezónu vysedávania vonku. Takým riešením je hliníková pergola s posuvnou strechou.

Prílišné tienenie sa vám môže predražiť

Bežná pergola na terasu bráni slnku, aby sa dostalo do izby v čase, keď si práve užívate deň vnútri. Nedosiahnu tam ani ranné slnečné lúče, ktoré by vás mohli príjemne prebúdzať, ani silnejšie slnko cez deň, ktoré by cez sklo miestnosť dostatočne zahrialo. Takýto nedostatok nie je len nepríjemný, ale zvyšuje tiež náklady na vykurovanie. Chýbajúcu energiu zo slnka musíte doplniť vlastným kotlom.

Posuvné zastrešenie terasy vám dáva možnosť regulovať si svetlo a tieň podľa vašich potrieb. Keď je vonku príliš horúco, pod pergolou bude príjemnejšie pre letné relaxovanie a zároveň bude príjemná teplota aj vnútri. Ak mierne poprcháva alebo už počasie nie je tak priaznivé, stále môžete vďaka pergole posedávať vonku.

Keď neskôr pôjdete do domu, stačí stlačenie tlačidla alebo otočenie pákou a strechu môžete zasunúť. Posuvné pergoly sa premenia v jednoduchú konštrukciu a prepustia dostatok svetla do vášho bytu. Využijete tak energiu slnka vždy vo váš prospech.

Posuvné zastrešenie terasy sa vám prispôsobí

Posuvná pergola na terasu môže mať rôzne druhy zastrešenia. Väčšinou je to strecha z vodeodolnej látky, ktorá sa manuálne alebo elektronicky nasúva na stranu domu. Najčastejšie sa používa niekoľko vrstvové PVC. Takéto riešenie je najlepšie inštalovať na hliníkové pergoly, ktoré majú ešte jednu veľkú výhodu – nepotrebujú žiadnu údržbu. Posuvné zastrešenie môžu mať pergoly kotvené k domu aj samonosné pergoly.

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.