4 veci, ktoré môžete urobiť dnes, aby ste zajtra boli produktívnejší

0
420
Pokúste sa pracovať s maximálnou účinnosťou
Pokúste sa pracovať s maximálnou účinnosťou

Motivácia v práci chýba mnohým z nás. Oddiaľovanie povinností a pracovných úloh je dennou realitou viacerých firiem. Výsledkom je zníženie našej produktivity a výkonnosti, čo ale nie je z dlhodobého hľadiska dobré riešenie. V našom článku si preto povieme, ako sa s tým vyrovnať a dosiahnuť zlepšenie.

Zvýšite tak svoju konkurencieschopnosť a budete v očiach zamestnávateľa nenahraditeľnou zložkou výroby.

Nezabudnite „natankovať“

Pokúšate sa s kvalitnými prídavnými zariadeniami ťahať ťažký náklad bez oddychu a prestávky? Čoskoro, po náhlom vyčerpaní, budete musieť zastaviť. Ak si ale budete robiť občas krátke prestávky, nakoniec prekonáte omnoho väčšiu vzdialenosť, než ste si vedeli predstaviť.

Pokúste sa pracovať s maximálnou účinnosťou a koncentráciou hodinu a pol a potom si urobte 10-minútovú prestávku na odpočinok, relaxáciu a „doplnenie paliva“ energiou. Ak svoj pracovný deň rozdelíte na takéto cykly, vaša energia a produktivita dosiahne predtým neznáme výšky.

Dodržiavajte zvyčajné denné postupy

Ľudia, ktorí preukazujú mimoriadne vysokú produktivitu, to spravidla nedosahujú vďaka silnej vôli, ale kvôli budovaniu svojej bežnej dennej rutiny.

Nezabúdajte preto na svoj zaužívaný denný režim a držte sa ho! Pamätajte, že inšpirácia nie je náhodné šťastie, ale plánovaný výsledok.

Vezmite si dobrý príklad

Posledné vedecké štúdie odhalili, že je jednoduchšie zmeniť štýl myslenia osoby pomocou určitého modelu správania, ako zmeniť správanie pomocou určitého spôsobu myslenia.

Inými slovami, ak vo svojich konaniach začnete napodobňovať tých najproduktívnejších podnikateľov, ktorých v okolí poznáte, po chvíli sa vaše myslenie automaticky „prekonfiguruje“ na vysokú produktivitu. Tak ich dôkladne pozorujte a vyskúšajte, či to pôjde rovnako dobre aj vám?!

Zbavte sa neporiadku

Pravidelné čistenie koša nielen uvoľňuje priestor, ale tiež zvyšuje rýchlosť práce a vašu produktivitu. Týka sa to najmä pravidelného čistenia pracoviska a pracovnej plochy počítača, bez ktorého sa dnes produktívne pracovať veľmi nedá.

Predstavte si svoj počítač, ktorý je preplnený desiatkami nepotrebných programov, ktoré neustále preťažujú procesor. Pokiaľ nebudú odstránené, systém nebude fungovať hladko a rýchlo. Podobne to bude aj s vaším okolím, ktoré svojím neporiadkom a zlou organizáciou spôsobí chaos aj vo vašej hlave. Skúste to zmeniť a uvidíte, že sa vám bude pracovať oveľa lepšie!

Zdroj obrázka: Syda Productions/shutterstock.com