Akým aktivitám sa venovať počas sychravých jesenných dní?

0
197
Puzzle
Puzzle

Leto je už nenávratne preč a pomaly, ale isto k nám prichádza jeseň. Žiadne letné opaľovanie, kúpanie vo vode. Počasie býva na jeseň nestabilné – chladné a daždivé a práve preto budeme viac času tráviť v interiéri.

Akým aktivitám sa ale venovať počas sychravých jesenných dní?

Čítajte knihy

Aj keď leto je priam stvorené na čítanie kníh napríklad na kúpalisku, či v aquaparkoch pri opaľovaní, mnohí z vás ste nemali čas venovať sa práve tejto aktivite. Ak máte rozčítané knihy, dočítajte si prioritne tie. Čítanie kníh pod teplou dekou a so šálkou čaju je priam stvorené na oddych počas sychravých jesenných dní.

Ak máte malé deti, vytvorte si taký rituál, že si vždy pred spaním budete spoločne čítať. Máme samozrejme ale na mysli detské knižky.

Stavajte puzzle

Skvelá aktivita na rozmýšľanie, pamäť, trpezlivosť, či jemnú motoriku rúk. Jedná sa o hru, ktorú môžu hrať tí najmenší, ale aj ľudia v dôchodcovskom veku. Je to síce aktivita, ktorá nie je len na jeden deň, avšak dokáže zabaviť počas sychravých jesenných dní.

Na začiatok odporúčame puzzle 500, poprípade puzzle 1000. Vyberte si jednoduchší motív, na ktorom sú výrazné motívy, vzory, čo vám výrazne zjednoduší samotné skladanie puzzle.

Odporúčame vám spraviť si podklad pod puzzle. Stavajte ich na podlahe, ale nezabúdajte na podložku, ktorá vám umožní už postavené kúsky puzzle nechať spojené pri prenášaní. Stavanie puzzle, trebárs aj obľúbených 3D puzzle, nejaký čas trvá a je prakticky nemožné postaviť ich za jedno popoludnie, či večer.

Skúšajte nové recepty

Kedy skúšať nové recepty, keď nie počas sychravých jesenných dní? Kúpte si v kníhkupectve novú kuchársku knihu a skúšajte z nej nové recepty. Zapojte do tejto činnosti aj partnera, poprípade deti. Nielenže si dobre pochutnáte, ale sa aj dobre zabavíte. Aj keď pri deťoch budete mať potom v kuchyni viac upratovania.

Zdroj obrázku:
Rido / Shutterstock.com