S kvalitnou výbavou sa vám bude na motorke jazdiť oveľa lepšie

0
241
Motorka
Motorka

Letná sezóna je pomaly už na konci. Nič však nemení na tom fakt, že motorkári sa svojich motoriek ešte neplánujú vzdať a plánujú rôzne výjazdy. Počasie však už nie je také stabilné a motorkári budú musieť siahnuť po viacerých vrstvách oblečenia, aby im pri rýchlych jazdách nebola zima a neriskovali prechladnutie. S kvalitnou výbavou sa im bude jazdiť oveľa lepšie.

Pevná motorkárska obuv

Kvalitná, s dobrou protišmykovou podrážkou a hlavne nepremokavá, ktorá udrží teplo. Takáto by mala byť dobrá motorkárska obuv. Ak potrebujete nové čižmy na motorku, vyberajte si predovšetkým také, ktoré spĺňajú všetky tieto požiadavky. Čižmy musia mať mäkké polstrovanie, zapínanie na kvalitný suchý zips, musia mať ochrannú membránu a musia byť vyrobené z kvalitnej syntetickej kože. Pozor si dávajte aj pri výbere veľkosti topánok, aby vás netlačili.

Moto doplnky

Ako správny motorkár musíte mať tie najlepšie moto doplnky ponúkané na trhu. Bez kvalitnej nášivky a štýlovej kľúčenky na motorku ani len nesadajte. Bude to váš poznávací znak, váš štýl, ktorý vás bude charakterizovať, podľa ktorého vás budú poznať aj ostatní motorkári. Ak si myslíte, že na motorke nemôžete byť štýlový, opak je pravdou, môžete! Kvalitné moto doplnky budú váš štýl!

V ponuke moto doplnkov vám odporúčame hľadať aj balzam na kožu. Ako správny motorkár budete mať kvalitné kožené oblečenie, ktoré bude potrebné ošetrovať, nakoľko bude vystavované silnému vetru, dažďu a extrémnym výkyvom teplôt.

Každé motorkárske oblečenie musí byť nielen veľkosťou vyhovujúce, ale aj vodeodolné, vetruvzdorné, ale aj oteruvzdorné. V prípade pádu vás kvalitné kožené oblečenie bude chrániť a zároveň bude udržiavať teplo. V chladnejšom počasí odporúčame aj termo oblečenie, nakoľko vietor vie byť pri vyšších, ale aj nižších rýchlostiach veľmi nepríjemný a zimu môžete cítiť doslova až na kostiach. Práve pre toto sú vyrábané spodné termo vrstvy, ktoré majú plniť ochrannú tepelnoizolačnú funkciu. Termo oblečenie by malo byť z kvalitnej Merino vlny. Udržiava teplo a zároveň prepúšťa pot.