5 účinných spôsob ako sa ochladiť

0
302

Keď teplota teplomera prekonáva únosné hranice a vonku sa voda odparuje a piesok taví na sklo, vtedy je potrebné zasiahnuť. Prinášame vám niekoľko účinných receptov ako sa schladiť počas najväčších tepiel.

Ryžu do ponožiek a…

Ryža a ponožky oddelene nefungujú, no spolu sú ako ochladzovač veľmi účinné. Veď vyskúšajte: naplňte ponožku ryžou, zaviažte a dajte asi na hodinu do mrazničky. Po zamrazení budete mať skvelý hand-made domáci chladivý obal.

Old school klíma

Tento recept je z dôb, kedy bohovia boli malicherní a stíhali ľudstvo vlnami neznesiteľných horúčav. Kto ale mal po ruke ventilátor a kocku ľadu, bol king! Skúste aj tento old school recept na mobilné klimatizácie: umiestnite ľad na tanieriku pred zapnutý ventilátor a nechajte sa ovlažiť príjemne chladným vánkom.

Objavte pulzné body

Keď nemôžete znížiť teplotu v miestnosti, skúste aspoň ochladiť vlastné telo. Aplikujte si na zápästia kúsok studenej či zamrazenej látky, prípadne nechajte zmraziť dve plastové fľaše s vodou a keď budete sedieť, dajte si ich pod nohy. Teplotu tela znížite rýchlejšie, ak chladné veci priložíte aj na iné pulzné body (krk, lakte, členky, miesta pod kolenami,…).

Mobilná klimatizácia aj bez búrania

Moderným spôsobom ako v interiéri zaistiť príjemnú teplotu je použitie klimatizácie. Ak nechcete riešiť statickú klimatizáciu a obávate sa búracích a stavebných prác, ktoré s tým spojené, riešenie pre vás predstavujú mobilné klimatizácie Olimpia Splendid. Výkonné, ľahké, spratné a použiteľné práve tam a vtedy, keď to potrebujete.

Použite termofor trochu inak

Do termoforu sa obyčajne leje horúca voda, ale v sparných letách skúste obrátiť list a naliať doň ľadovú vodu. Pokojne ho môžete nechať aj pár minút v mrazničke. Ľadovo chladný termofor sa osvedčí ako ochladzovač v posteli – tak dlho ako drží teplo, tak dlho bude držať aj chlad.