5 výhod, pre ktoré sa vám oplatí stráviť dovolenku na Cypre

0
304

Dovolenka k nášmu životu neodmysliteľne patrí. Aj tie najvýkonnejšie stroje si predsa z času na čas vyžadujú odstávku a údržbu. Naše telo je na tom veľmi podobne. Bez dostatočného odpočinku nebude schopné normálne fungovať a podávať očakávaný výkon.

Najlepšia dovolenka je však tá, na ktorej zabudnete na všetky starosti a dobre si odpočiniete. Zmeníte prostredie a necháte sa rozmaznávať službami exotického a turistami veľmi obľúbeného dovolenkového rezortu.

Ktorý je ale najlepší a užijete si v ňom príjemné letné osvieženie aj mimo sezóny? Jednou z možností by bolo, navštíviť stále slnečný Cyprus. A my vám prezradíme, prečo?

Cyprus má najčistejšie pláže

Pláže na Cypre sú považované za jedny z najlepších v celej Európe, preto si mnoho turistov, ktorí chcú okúsiť radosti z plážovej dovolenky v Stredozemnom mori, vyberá práve túto ostrovnú krajinu ako cieľovú turistickú destináciu.

Väčšina cyperských pláží je označená modrou vlajkou EÚ pre čistotu vody a pobrežnú zónu, čo robí dovolenku na pláži v tomto prostredí pohodlnou a nezabudnuteľnou. Stačí si vybrať cenovo výhodný last minute a presvedčiť sa o kráse tohto dovolenkového raja na vlastné oči.

Zábava rôzneho druhu

Každý si pod dovolenkou predstavuje niečo iné. Niekomu vyhovuje polihovanie na pláži a osvieženie v teplom mori. Iný si potrpí na spoznávanie kultúry krajiny a jej historických pamiatok.

Na Cypre máte k tomu ideálne podmienky. Na svoje si tu príde určite každý. Môžete sa vyhrievať na piesočných plážach, spoznávať históriu, uctievať miestne pravoslávne svätyne, obdivovať prírodu, vyskúšať kúpeľné procedúry, zabaviť sa pri hudbe, jazdiť na surfe a plachtiť, hrať tenis alebo golf.

To všetko a oveľa viac si na dovolenke na Cypre užijete plnými dúškami. Len si nezabudnite do pevného cestovného kufra pribaliť potrebnú batožinu a pohodlnú obuv, aby bolo spoznávanie destinácie ešte príjemnejšie.

Dovolenka vhodná aj pre rodiny s deťmi

Cyprus je ideálny pre rodiny s deťmi, pretože absolvujete veľmi krátky let, poteší vás mierne podnebie, plytké more s miernym svahom a piesočné pláže. Väčšina hotelov poskytuje pre rodiny s deťmi veľké zľavy a má k dispozícii potrebnú infraštruktúru, ako sú detské bazény, šmýkačky, minikluby a ihriská, špeciálne menu či detské animácie. Viaceré strediská majú navyše aquaparky a zábavné parky, zoologické záhrady a deťom sa ponúkajú zaujímavé výletné trasy.

Vynikajúce služby a rozvinutá infraštruktúra

Na Cypre je všetok život podriadený záujmom turistov, pretože ekonomika krajiny spočíva na dovolenkároch. Preto vo všetkých hoteloch, dokonca aj v kategórii 2 * nájdete vynikajúce služby.

Ako sme spomínali, ktorékoľvek z ostrovných letovísk má infraštruktúru potrebnú pre pohodlný pobyt a vašu príjemnú dovolenku. Nájdete tu vynikajúce pláže, nákupné a zábavné centrá, nočné kluby a diskotéky, bary a reštaurácie i aquaparky.

Mierne podnebie a krásna príroda

Podnebie na Cypre je mierne, s teplými a suchými letami a krátkymi, teplými a vlhkými zimami. Sezóna prebieha od apríla do novembra, takže ešte stále máte čas, vycestovať za týmto luxusom a stráviť leto v zime.

Na Cypre si užijete veľa slnečných dní počas celého roka, prší väčšinou v januári a februári, vietor je ľahký a teplý. Príroda ostrova je malebná a môžete ju obdivovať celý deň. K tomu vás poteší chutná kuchyňa, pohostinnosť a priateľskosť miestnych. Tak si nájdite na takúto dovolenku čas a spoznajte tento ostrov plný krás.

Zdroj obrázka: Alexander Tolstykh/Shutterstock.com