6 zábavných faktov o gaučoch a pohovkách

0
227
Sofa, pohovka, gauč, sedačka
Sofa, pohovka, gauč, sedačka

Sofa, pohovka, gauč, sedačka – vo všetkých prípadoch sa jedná o jednu z najužitočnejších a najpohodlnejších vecí v našich domácnostiach. Prečítajte si zopár vybraných zaujímavostí o vašom obľúbenom kúsku nábytku.

Cítiť sa ako faraón

Pôvod slova pohovka, respektíve sofa, pochádza z arabského slova suffah, ktoré označuje lavicu. Jeho vznik sa datuje do starého Egypta, do obdobia zhruba 2000 rokov p. n. l. Nakoniec, aj čalúnenie začalo práve v Egypte. Pohovky, sofy či moderné rohové sedačky sú takmer vernou replikou nábytku z čias faraónov.

Obrovská variabilita pri výbere

Na trhu existuje 17 typov pohoviek. A všetky sú vyrobené tak, aby zákazníkovi poskytli skvelý komfort. Spolu s rôznorodými materiálmi a farbami poskytuje predaj nábytku online neskutočné možnosti výberu.

Výborný spoločník

Pohovky slúžia zvyčajne k odpočinku a relaxu. Akonáhle vás dostane kombinácia elegancie, krásy a pohodlie, je veľmi ťažké odísť. Majitelia pohoviek na nich sedia v priemere 4hodiny denne a priemerná pohovka dokáže vydržať aj skákanie detí – nie však donekonečna, údajne je to „len“ zhruba 600 výskokov.

Tichý pozorovateľ

Pohovka často plní úlohu nemého svedka lásky svojich majiteľov. Podľa istého výskumu sa páry na pohovke bozkávajú zhruba 12krát za mesiac a maznajú asi 14krát mesačne. To je zrhuba 1200 bozkov a 1400 mazlení po dobu života pohovky. Samozrejme, občas dôjde aj na spory – tých vraj sedačky zažijú počas svojho „života“ zhruba 300.

Sedačka ako pokladnička na peniaze

Je celkom zábavné uvedomiť si, že váš gauč slúži ako pokladnička na peniaze. Majiteľ pohovky nájde peniaze pod jej sedadlami údajne až trikrát do mesiaca! Väčšinou ide o drobné, občas sa nájdu aj účty či iné drobnosti.

Druhá posteľ

Niektorí ľudia to nenávidia, no pohovka často slúži aj ako posteľ. Za svoju životnosť je to v priemere skoro 500krát. Dôvody sú rôzne – od usnutia pri filme až po hádky v domácnosti. Tak či onak, pre vaše telo a chrbticu je predsa len lepšie spať na posteli.