Aké vybavenie by mal mať pri sebe každý poľovník?

0
11
Nočné videnie
Nočné videnie

Práca poľovníka sa zdá byť na prvý pohľad nenáročná, no opak je pravdou. Každý poľovník má na starosti väčšie územie, čiže revír, o ktorý sa musí starať počas celého kalendárneho roka. Musí sa starať o to, aby bola zver počas zimy prikrmovaná a musí zabezpečiť aj reguláciu čriedy v prípade premnoženia. Viete ale, aké vybavenie by mal mať pri sebe každý poľovník?

Nočné videnie

Poľovníci nepracujú len počas dňa, ale aj v noci, kedy mapujú okolie a sledujú správanie lesnej zveri. Ak by nemali pri sebe výkonné nočné videnie, nemali by prehľad o tom, čo sa okolo nich vedie. Ostali by prakticky slepí.

Nočné videnie pracuje zo zbytkovým svetlom, ktoré sa mení na svetlo, ktoré je viditeľné v okulári. Poľovníci najčastejšie používajú monokulárne a binokulárne nočné videnie, ale čoraz častejšie začínajú využívať aj modernejšie digitálne nočné videnie.

Nočné videnie sa využíva rôznymi spôsobmi. Môžeme spomenúť napríklad pozorovanie zo statívu, pozorovanie z ruky, ale aj montážou na puškohľad.

Ak chce poľovník kvalitné nočné videnie, musí ho kupovať v dobrom poľovníctve, kde nepredávajú lacné šmejdy, ale predávajú kvalitné poľovnícke potreby potrebné pre profesionálnych poľovníkov.

Termovízie

Pre dokonalé priblíženie nočného života v lese budú poľovníci potrebovať dobré termovízie. Jedná sa o špičkové termokamery, ktoré dokážu odhaliť živé bytosti od neživých podľa tepla, ktoré každý jedinec vyžaruje. Poľovníci si ich najčastejšie montujú na puškohľady, no dajú sa používať aj samostatne.

Termokamery (termovízie) nazývame aj ako infračervené kamery, ktoré predstavujú zariadenie, ktoré vytvára obraz s použitím infračerveného žiarenia.

Každý poľovník potrebuje mať pri sebe nielen dobrý puškohľad, kvalitné poľovnícke oblečenie a obuv, ale aj nočné videnie a termovíziu. Ak preto pracujete ako poľovník, dávajte si záležať na tom, aby toto poľovnícke vybavenie bolo spoľahlivé a kvalitné.