Inteligentný a osobný asistent Cortana? Vyskúšajte ho!

0
213
Cortana
Cortana

Cortana je inteligentný osobný asistent, ktorý vám môže pomôcť naozaj so všetkým, od spustenia aplikácií až po naplánovanie schôdzok. Dokáže dokonca upraviť niekoľko nastavení zariadenia vášho PC, ako napríklad zapnutie a vypnutie funkcie Wi-Fi.

Spoločnosť Microsoft ale neuverejnila úplný zoznam príkazov, ktoré môže aplikácia Cortana zvládnuť, a tak sme sa pozreli na veci, ktoré môžete s týmto programom aplikovať pri práci na vašom počítači, ktorý funguje na báze operačného systému Windows 10.

Cortana je váš digitálny agent. Pomôže vám urobiť vaše veci lepšie a jednoducho, pričom si môžete vystačiť len s hlasovým povelom. Zo začiatku vám jej ovládanie možno nebude pripadať pohodlné, no čím viac budete Cortanu používať, tým viac bude vaša skúsenosť s ňou osobnejšia.

Ako sa s Cortanou pracuje?

Ak chcete začať, zadajte otázku do vyhľadávacieho poľa alebo zapnite mikrofón a jednoducho sa s Cortanou porozprávajte. Ak si nie ste istí, čo chcete povedať, uvidíte návrhy na uzamknutej alebo domovskej obrazovke asistenta, keď si vyberiete vyhľadávacie pole na paneli úloh. Dalo by sa povedať, že funguje ako klasický vyhľadávač, nájde vám let, dovolenkovú destináciu, porovná ceny, poradí vám, kde získate Excel návod a iné užitočné informácie.

Najlepšia súčasť Windows 10

Nie nadarmo je považovaná za jednu z najlepších funkcionalít celého systému Windows 10. Musíte si samozrejme zvyknúť na anglický jazyk (časom možno príde aktualizácia na iné), čo na základe neuveriteľných 141 miliónov jej aktívnych užívateľov to zrejme nie je až tak veľký problém.

Cortana vám poskytuje odpovede na dôležité otázky, čím sa snaží splniť základné úlohy svojho fungovania. Ako každé zariadenie tohto charakteru sa časom učí, zdokonaľuje, aktualizuje, aby bola v prípade potreby vždy užitočná. Preto vyskúšajte Cortanu aj vy a urobte si z nej dokonalého asistenta pri vašej práci.

Zdroj obrázku: https://www.windowscentrum.sk/xiaomi-prinesie-predinstalovanu-cortanu-na-mi-mix/