Kupujete pozemok bez pripojenia na kanalizáciu? Žumpa to vyrieši

0
159

Dopyt po bývaní v rodinných domoch neustále rastie. Otáča sa tak trend z minulosti, keď sa ľudia vo veľkom sťahovali z vidieka do miest. A keďže „centrálnejšie“ oblasti v obciach sa zapĺňajú, nové domy sa stavajú aj v okrajovejších častiach.

Jednoduché a efektívne riešenie

Kúpa pozemku a stavba domu v okrajovej časti môže so sebou prinášať určité obmedzenia, s ktorými je potrebné sa vysporiadať. A nemyslíme teraz to, že to budete mať ďalej do potravín v obci.

Môže sa stať, že vás vytúžený pozemok bude na mieste, kde nie je možné napojenie na kanalizačný systém. O odpad sa však budete musieť nejako postarať. Riešenie však nie je vôbec zložité, práve naopak.

Problémy s odpadom vám spoľahlivo vyrieši vhodná žumpa. Obzvlášť kvalitné žumpy z Prešova budú predstavovať jednoduchý a pritom skvelo fungujúci spôsob „naloženia“ s odpadom. A z nemožnosti pripojiť sa na kanalizačný systém už nebude nevýhoda vášho vysnívaného pozemku.

Základ je vybrať si vhodný objem

Aj lacné žumpy si svoju úlohu plnia bezproblémovo. Len si dávajte pozor na výber vhodného objemu v závislosti od počtu osôb v domácnosti a odhadovanej dennej spotreby vody.

Môže sa totižto stať, že kvôli malému objemu žumpy ju budete musieť neúmerne často nechávať čerpať. A to rozhodne nie je praktické. Pre väčšinu domácnosti budú najvhodnejšie žumpy s objemom 10 a 12 m3.

Čo sa materiálu týka, dobrou voľbou sú betónové žumpy s oceľovou výstužou. Materiál je samozrejme vodotesný a ak k tomu pridáte špeciálny asfaltový náter, o dlhú životnosť žumpy bude postarané.

Neoddeliteľnou súčasťou žumpy je samozrejme aj vrchná doska, komín a poklop. To je „štandardná“ výbava. Žumpu však môžete vybaviť aj prejazdovou doskou, liatinovým poklopom, či meračom hladiny.

Zdroj obrázku: DifferR / Shutterstock.com