Vlhkosť môže ohroziť aj podlahu, či dvere. Pomôže vhodný materiál

0
162

Vlhkosť je častým nepriateľom našich domácností. Najviac s ňou bojujeme samozrejme v kúpeľni, ale nevyhýba sa ani kuchyniam a stretnúť sa s ňou môžeme aj na iných miestach.

Vchodové dvere vhodné aj pre rodinné domy

Pri rodinných domoch sú vlhkosti vystavované aj vchodové dvere. Na to treba myslieť pri výbere materiálu, z ktorých vaše nové dvere budú. Aj preto sú dlhodobo najpopulárnejšou voľbou kvalitné plastové vchodové dvere.

Vlhkosť, hniloba a poveternostné vplyvy plastové dvere neohrozia a dokonca sa o ne netreba kvôli tomu ani nejako extra starať. Údržbu totižto vyžadujú len veľmi malú, v podstate stačí, ak ich raz za čas pretriete vodou. Ak si naviac zvolíte plastové vchodové dvere s kvalitnou výplňou, budú dobre odolávať aj zmenám teplôt a slúžiť dlhé roky bez toho, aby sa na nich prejavil ich vek.

Tam, kde je to potrebné, investujte do vodeodolnej podlahy

Poďme však do interiéru, konkrétne k podlahám. To už bude zaujímať nielen vlastníkov rodinných domov, ale aj ľudí, ktorí bývajú v bytoch. Deformovanie podlahy pôsobením vlhkosti a následná nutnosť pokládky podlahy novej je nočnou morou mnohých ľudí. Aké sú z tohto ohľadu kritické miesta v domácnosti? Jednoznačne kúpeľňa nasledovaná kuchyňou a zaradiť sem môžeme aj chodbu a to obzvlášť cez zimu, keď sa vrátime domov s topánkami mokrými od snehu.

Áno, v súčasnosti populárne vinylové podlahy sú vodeodolné, takže vlhkosti sa pri nich obávať nemusíte. Mať však vinylovú podlahu v celej domácnosti môže byť pre niekoho príliš finančné nákladné.

Kompromisom môže byť použitie vinylovej podlahy na spomínaných kritických miestach a v „bezpečných“ miestnostiach použiť overené laminátové podlahy. Tie sú nielen lacným, ale hlavne spoľahlivým riešením do miestností, kde sa nemusíte obávať zvýšenej vlhkosti.

Zdroj obrázku: phBodrova / Shutterstock.com