Vodná fajka: Príjemná atmosféra voňavého dymu alebo dizajnový doplnok?

0
273
Vodná fajka
Vodná fajka

Bez ohľadu na to, či patríte k zástancom alebo kritikom fajčenia, môže ísť aj o činnosť, ktorá má v niektorých prípadoch viac príjemných stránok, než by ste čakali. Taká vodná fajka, ktorú ste si možno doviezli ako suvenír z dovolenky, môže byť dokonalým dizajnovým doplnkom, ktorý navodí tú správnu atmosféru a vytvorí originálny štýl interiéru. Či už chcete vodnú fajku fajčiť, alebo bude len tak navodzovať tie správne pocity, musíte si ju vedieť, rovnako ako všetko ostatné dobre vybrať.

Začnite s veľkosťou

Na trhu je obrovské množstvo tohto tovaru. Od tých najväčších až po mini vodné fajky, ktoré uspokoja vaše potreby. Pre osobnú spotrebu vám však postačia bežné vodné fajky v strednej veľkosti, ktoré si užijete rovnako ako ktorékoľvek iné. Tým miniatúrnym by ste sa ale mali radšej vyhnúť a zvoliť overenú kvalitu. Pre svoj malý tvar a rozmery sa v podstate využívajú ťažšie, takže by išlo naozaj čisto len o estetický doplnok

Počet hadíc

Je pri výbere vodnej fajky dôležitý tiež. Závisí od toho jej využitie. Ak ste na praktizovanie tejto činnosti doma ale sami, zbytočne si vodné fajky s väčším počtom Laufov nevyberajte. Ušetríte na množstve použitého tabaku a vhodných kamienkov do vodnej fajky.

Doplnky

Vodná fajka by mala mať kvalitné zloženie celého tela. Záleží na sklenenej váze, ktorá je hlavnou ozdobou a nemala by sa logicky čistiť horúcou vodou, aby vám nepraskla.

Konštrukčne dôležitou súčasťou vodnej fajky je aj prívod dymu a jeho nasávanie. Obvykle sa vyrába z kovu. Korunka je zasa vyrábaná zo šamotovej keramiky, pretože musí odolávať vysokým teplotám. Plní sa aromatizovaným a kvalitným tabakom.

Ak sa aj napriek informáciám nebudete vedieť v tom všetkom orientovať, nechajte si radšej poradiť predajcom. Majú v tom prax a skúsenosti.