Zima sa blíži! Ako tráviť voľný čas s deťmi?

0
240

Dlhé zimné večery, depresívne počasie, ale aj skoré stmievanie nás v tomto období bude azda najviac trápiť. Počasie sa bude neustále zhoršovať, bude veľká zima a jediná činnosť, ktorá nás bude baviť, bude ležanie na gauči a pozeranie televízie. Ako však tráviť tento čas s deťmi? Poradíme vám.

Chodievajte plávať

Detské elektrické štvorkolky budete musieť na určitý čas schovať. Čo však určite nebudete musieť obmedzovať je plávanie. Chodievajte s deťmi plávať, ale pozor, nepodceňujte obliekanie, aby ste potom niekoľko dní nemuseli ležať s horúčkou v posteli. Deti potrebujú pohyb aj počas zimy, preto namiesto vylihovania na gauči chodievajte na plaváreň, poprípade do aquaparkov.

Tvorte

Kreslite, vyšívajte, stavajte puzzle, varte – jednoducho nedovoľte deťom, aby všetko svoj voľný čas trávili na sociálnych sieťach a celkovo na internete. Zabaviť dieťa dokážete aj inak, ako mu dať do rúk tablet a mať od nich pokoj.

Chodievajte do prírody

Dieťa potrebuje dostatok pohybu a práve kvôli tomu okrem plávania chodievajte pravidelne na prechádzky do prírody. Cez zimu sa chodievajte sánkovať a ak lyžujete, doprajte si aspoň jednu lyžovačku počas zimnej sezóny. Malé elektrické autíčka pre deti budete musieť tentokrát nechať doma. Lopár, boby, snowboard, ale aj klasické sánky však nesmú chýbať.