Venujte dostatočnú pozornosť ochrane životného prostredia

0
180

To, čo dýchame a v tom, čo žijeme, vieme do určitej miery ovplyvniť. Každý jeden z vás by mal venovať dostatočnú pozornosť ochrane životného prostredia. Viete však, kde začať?

Nevyhadzujte odpadky

Či sa nachádzate v horách, alebo ste len na prechádzke v prírode, všetky odpadky, ktoré máte, v prírode nevyhadzujte, ale dajte si ich naspäť do batoha. Plastové fľaše dokážete zmenšiť a igelitové sáčky vám v priečinku nezaberú veľa miesta. Viete si predstaviť, koľko by sa tieto odpadky rozkladali v prírode? Ohryzok z jablka alebo banánovú šupku môžete vyhodiť. Plasty ale nevyhadzujte.

Chodievajte peši do práce, poprípade na bicykli

Viete, koľko emisií vyprodukuje jeden automobil? Smutné je, že stále dosť ľudí sa vozieva do práce autom bez toho, aby auto vôbec naplnili. Keď idete ešte s niekým, nielenže ušetríte na benzíne, ale ušetríte aj životné prostredie. Ak pracujete vrámci jedného mesta, chodievajte peši, poprípade vytiahnite bicykel a chodievajte na ňom, ak vám to počasie dovolí. Budete mať menšiu prechádzku, spálite nejaké tie kilogramy a hlavne ušetríte životné prostredie. Ak vaše auto ale má DPF filter, životné prostredie aspoň trošku ušetríte. Chcete vedieť, čo je DPF filter? Zistíte to, keď si otvoríte web stránku dpfpro.sk.

Na tejto web stránke sa nedozviete len, čo je spomínaný filter, ale aj akým spôsobom prebieha čistenie takéhoto DPF filtra.

Ak chceme zachovať Zem pre budúce generácie, musíme sa starať o životné prostredie neustále. Venujte preto dostatočnú pozornosť ochrane životného prostriedia.