Máte syna? Poradíme vám, aké darčeky pre neho vybrať na Vianoce

0
184
Zdroj obrázku: LightField Studios / Shutterstock.com

Už za necelé dva mesiace tu máme Vianoce. Možno si poviete, že je ešte príliš zavčasu riešiť darčeky pre svojich najbližších. Treba však spomenúť, že viaceré obchody, kamenné predajne a eshopy už začínajú ponúkať nejaké zľavy na nákup vianočných darčekov.

Ak máte syna a pomaly sa obzeráte po darčekoch, ktorými by ste mu urobili radosť na Vianoce, máme pre vás zopár dobrých tipov na darčeky.

Vyberajte podľa záujmov

Každé dieťa má v určitom veku iné záľuby a práve na to myslite pri výbere vianočných darčekov. Každý rodič zároveň vie, čo jeho dieťa v danom období zaujíma.

Ak neviete, pozrite si kategóriu hračiek pre chlapcov a uvidíte, že tam nájdete hračky pre vášho syna. Kupovať hračku, o ktorej viete, že vaše dieťa nezaujme, by boli zbytočne vyhodené peniaze. Samozrejme, nie vždy to rodič dokáže odhadnúť. Odporúčame sa ale zamerať na Montessori hračky. Sú zamerané na rozvoj detí a nie sú to hračky, ktoré dieťa omrzia po prvom dni.

Aké sú najžiadanejšie hračky pre chlapcov?

Azda každý chlapec rád majstruje, preto ak máte doma malého kutila, ktorý sa rád hrá s otcovým náradím, zaobstarajte mu kvalitné detské náradie, ktoré vydrží aj nešetrné zaobchádzanie malého drobca. Pozrite kufrík s detským náradím, vŕtačky, detské motorové píly, alebo si vyberte rovno detský stolík s náradím. S týmito hračkami sa váš syn zahrá nielen v dvoch rokoch, ale pokojne aj v piatich.

Nezabúdajme, že aj autá patria medzi najžiadanejšie hračky. Menším chlapcom odporúčame kúpiť autá so zvukovými efektmi, poprípade drevené autíčka. Väčším môžete kúpiť napríklad autá na diaľkové ovládanie.

Z tých väčších hračiek odporúčame kúpiť detské elektrické auto, na ktorom môže váš syn jazdiť. Okrem áut nájdete v ponuke hračkárstiev aj traktory, či štvorkolky.

Medzi najžiadanejšie hračky pre chlapcov môžeme okrem áut a detského náradia zaradiť aj stavebnice, detské zbrane, či vláčiky.

Na Vianoce nepohrdnite ani dobrou knihou. Už odmalička treba vytvárať pozitívny vzťah ku knižkám. Kým maličkým chlapcom odporúčame kontrastné knižky a knihy typu nájdi a ukáž, starším vyberajte knihy z oblasti techniky, vesmíru, či vedy.