Menšie komplikácie, ktoré ľudia bývajúci v rodinných domoch dôverne poznajú

0
185

Vlastný pozemok, záhrada, terasa, možnosť pestovať zeleninu a ovocie – aj toto dôverne poznajú majitelia rodinných domov na dedinách. Napriek nespočetnému množstvu výhod, ktoré prináša bývanie na dome, sa majitelia rodinných domov stretávajú aj s menšími nepríjemnosťami, ktoré majitelia bytov v panelákoch nepoznajú.

Stúpanie podzemných vôd

Najmä po výdatných dažďoch a po zime stúpa podzemná voda a ľudia, ktorí bývajú v domoch a majú pivničné priestory, veľmi dobre vedia, že v tomto období musia byť v pozore. Práve podzemné vody vedia zničiť uskladnenú úrodu v chladných pivničných priestoroch.

Stavanie hniezd na fasáde

Rodiny žijúce v domoch majú starosti s vtáctvom. Konkrétne lastovičky a holuby vedia spôsobiť najviac problémov. Ak chcú ochrániť fasádu svojho domova, musia použiť špeciálne ochrany proti vtáctvu. Aké zábrany sa najviac predávajú? Sú to tieto:

Minutie paliva na kúrenie

Ľudia v panelákových bytoch neriešia starosti ohľadom kúrenia. Zabezpečenie paliva, čistenie kotla, štiepanie dreva, ale aj iné činnosti spojené s kúrením zamestnávajú majiteľov rodinných domov počas celej zimy. A keď sa majiteľom rodinných domov nepodarí odhadnúť množstvo a počas zimy sa im minie palivo, vtedy ešte len začnú problémy.